Lompat ke isi

Divisi Khulna

Ti Wikipédia Sunda, énsiklopédi bébas
Divisi Khulna
Lokasi Divisi Khulna di Bangladés
Lokasi Divisi Khulna di Bangladés
Nagara Bangladés
Lega
 • Total22.285 km2 (8,604 sq mi)
Pangeusi
 (Sénsus 2011)
 • Total15.563.000
 • Kapadetan700/km2 (1,800/sq mi)
Zona wanciUTC+6 (BST)

Divisi Khulna nyaéta salah sahiji divisi di Bangladés. Divisi ieu aya di beulah kidul-kulon nagara.

Distrik

[édit | édit sumber]

Divisi Khulna miboga 10 distrik (zila).

DistrikIbu KotaAréa (km²)Populasi
(Sénsus 1991)
Populasi
(Sénsus 2001)
Populasi
(Sénsus 2011)
(hasil
saheulaan)
Distrik BagerhatBagerhat3.959,111.431.3221.549.0311.461.000
Distrik ChuadangaChuadanga1.177,40807.1641.007.1301.123.000
Distrik JessoreJessore2.570,422.106.9962.471.5542.742.000
Distrik JhenaidahJhenaidah1.949,621.361.2801.579.4901.756.000
Distrik KhulnaKhulna4.394,462.010.6432.378.9712.294.000
Distrik KushtiaKushtia1.621,151.502.1261.740.1551.933.000
Distrik MaguraMagura1.048,61724.027824.311913.000
Distrik MeherpurMeherpur716,08491.917591.430652.000
Distrik NarailNarail990,23655.720698.447715.000
Distrik SatkhiraSatkhira3.858,331.597.1781.864.7041.973.000

Sumber jeung rujukan

[édit | édit sumber]
  • Badan Statistik Bangladés

Tumbu kaluar

[édit | édit sumber]

   Tempo ogé Divisi Khulna di Wikivoyage