Pasanggiri Atlétik Jero Rohangan Éropa 2000 – 60 méter putri

Ti Wikipédia, énsiklopédia bébas
Luncat ka: pituduh, sungsi
Nomor dina
Pasanggiri Atlétik
Jero Rohangan
Éropa 2000

Athletics pictogram.svg
Lumpat
60 m   putra   putri
200 m putra putri
400 m putra putri
800 m putra putri
1500 m putra putri
3000 m putra putri
60 m gawang putra putri
4×400 m éstapét putra putri
Nomor lapangan
Luncat luhur putra putri
Luncat gantar putra putri
Luncat jauh putra putri
Luncat jangkit putra putri
Tolak pélor putra putri
Gabungan
Péntatlon putri
Héptatlon putra
Kotak ieu: temposawalaédit

Nomer 60 méter putri dina Pasanggiri Atlétik Jero Rohangan Éropa 2000 lumangsung dina 26-27 Pébruari.

Nu meunang[édit | sunting sumber]

Emas Pérak Perunggu
Ekaterini Thanou
Citakan:Country data Greece Yunani
Petya Pendareva
Bandéra Bulgaria Bulgaria
Iryna Pukha
Bandéra Ukraina Ukraina

Hasil[édit | sunting sumber]

Heat[édit | sunting sumber]

3 kahiji ti saban heat (Q) jeung 4 salajengna nu panggancangna (q) asup ka semifinal.

Réngking Heat Nami Kabangsaan Wayah Cutatan
1 4 Ekaterini Thanou Citakan:Country data Greece Yunani 7.13 Q
2 3 Petya Pendareva Bandéra Bulgaria Bulgaria 7.19 Q
3 3 Saša Prokofijev Bandéra Slovénia Slovénia 7.26 Q, PB
4 1 Iryna Pukha Bandéra Ukraina Ukraina 7.27 Q
4 2 Anzhela Kravchenko Bandéra Ukraina Ukraina 7.27 Q
4 3 Manuela Levorato Italia Italia 7.27 Q
7 3 Sandra Citte Bandéra Perancis Perancis 7.28 q
8 1 Marina Kislova Bandéra Rusia Rusia 7.29 Q
9 2 Alenka Bikar Bandéra Slovénia Slovénia 7.30 Q
10 1 Kim Gevaert Bandéra Bélgia Bélgia 7.31 Q
10 4 Marion Wagner Bandéra Jérman Jérman 7.31 Q, SB
12 4 Karin Mayr Bandéra Austria Austria 7.32 Q
13 1 Marcia Richardson Britania Raya Britania Raya 7.34 q
14 3 Joice Maduaka Britania Raya Britania Raya 7.36 q
15 3 Sanna Kyllönen Bandéra Finlandia Finlandia 7.36 q
16 2 Andrea Philipp Bandéra Jérman Jérman 7.37 Q
16 2 Frédérique Bangué Bandéra Perancis Perancis 7.37
16 4 Carmen Blay Bandéra Spanyol Spanyol 7.37 SB
19 4 Oksana Guskova Bandéra Ukraina Ukraina 7.38
20 2 Paraskevi Patoulidou Citakan:Country data Greece Yunani 7.39
21 4 Johanna Manninen Bandéra Finlandia Finlandia 7.40
22 1 Marzena Pawlak Bandéra Polandia Polandia 7.43
22 2 Katleen de Caluwe Bandéra Bélgia Bélgia 7.43
24 1 Annika Amundin Bandéra Swédia Swédia 7.44
25 3 Panayiota Koutrouli Citakan:Country data Greece Yunani 7.49
26 3 Gloria Gatti San Marino San Marino 7.93 RA
1 Nora Güner Bandéra Turki Turki DNS
2 Natalya Ignatova Bandéra Rusia Rusia DNS
4 Zuzanna Radecka Bandéra Polandia Polandia DNS

Semifinal[édit | sunting sumber]

4 kahiji ti saban semifinal asup langsung (Q) ka final.

Réngking Heat Nami Kabangsaan Wayah Cutatan
1 1 Ekaterini Thanou Citakan:Country data Greece Yunani 7.12 Q
2 1 Iryna Pukha Bandéra Ukraina Ukraina 7.13 Q
3 2 Petya Pendareva Bandéra Bulgaria Bulgaria 7.15 Q
4 2 Anzhela Kravchenko Bandéra Ukraina Ukraina 7.21 Q
5 2 Alenka Bikar Bandéra Slovénia Slovénia 7.24 Q, SB
6 2 Kim Gevaert Bandéra Bélgia Bélgia 7.24 Q, =RA
7 1 Sandra Citte Bandéra Perancis Perancis 7.25 Q
8 1 Marcia Richardson Britania Raya Britania Raya 7.26 Q
9 1 Saša Prokofijev Bandéra Slovénia Slovénia 7.27
9 1 Manuela Levorato Italia Italia 7.27
9 2 Marina Kislova Bandéra Rusia Rusia 7.27
12 1 Marion Wagner Bandéra Jérman Jérman 7.28 SB
13 2 Joice Maduaka Britania Raya Britania Raya 7.30 PB
14 1 Sanna Kyllönen Bandéra Finlandia Finlandia 7.34
15 2 Karin Mayr Bandéra Austria Austria 7.35
16 2 Andrea Philipp Bandéra Jérman Jérman 7.40

Final[édit | sunting sumber]

Réngking Nami Kabangsaan Réaksi Wayah Cutatan
1 Ekaterini Thanou Citakan:Country data Greece Yunani 0.178 7.05 SB
2 Petya Pendareva Bandéra Bulgaria Bulgaria 0.146 7.11
3 Iryna Pukha Bandéra Ukraina Ukraina 0.132 7.11 PB
4 Anzhela Kravchenko Bandéra Ukraina Ukraina 0.141 7.14
5 Alenka Bikar Bandéra Slovénia Slovénia 0.139 7.20 RA
6 Kim Gevaert Bandéra Bélgia Bélgia 0.141 7.22 RA
7 Sandra Citte Bandéra Perancis Perancis 0.133 7.24
8 Marcia Richardson Britania Raya Britania Raya 0.146 7.27

Réferénsi[édit | sunting sumber]